Results 1 to 2 of 2

Math Help - applications (algebra) #2

  1. #1
    Newbie
    Joined
    Mar 2010
    Posts
    20

    applications (algebra) #2

    a container of pickles holds about 24 ounces. if pickles cost $0.045 per ounce, what is the cost of the pickles in the container?
    Last edited by mr fantastic; April 10th 2010 at 12:57 AM. Reason: Edited post title
    Follow Math Help Forum on Facebook and Google+

  2. #2
    Master Of Puppets
    pickslides's Avatar
    Joined
    Sep 2008
    From
    Melbourne
    Posts
    5,236
    Thanks
    28
    24 \times \$0.045
    Follow Math Help Forum on Facebook and Google+

Similar Math Help Forum Discussions

  1. applications of linear algebra
    Posted in the Advanced Algebra Forum
    Replies: 3
    Last Post: December 28th 2010, 02:52 AM
  2. Applications of Algebra
    Posted in the Algebra Forum
    Replies: 1
    Last Post: April 21st 2010, 12:47 PM
  3. applications (algebra)
    Posted in the Algebra Forum
    Replies: 1
    Last Post: April 9th 2010, 09:39 PM
  4. applications (algebra) #3
    Posted in the Algebra Forum
    Replies: 1
    Last Post: April 5th 2010, 08:08 PM
  5. applications (algebra)
    Posted in the Algebra Forum
    Replies: 1
    Last Post: April 5th 2010, 07:18 PM

Search Tags


/mathhelpforum @mathhelpforum